برند تک ماکارون و نحوه شکل‌گیری آن


برند تک ماکارون در سال ۱۳۷۳ زمانی که هنوز خبری از ماشین آلات صنعتی تولید ماکارونی و محصولات مانند آن در ایران نبود توسط خانواده‌های صادقیان، کرمانیان، کرمان شاهانی و میثمی با هدف تهیه غذای سالم و کافی تصمیم به خریداری و تاسیس نمودن پیشرفته‌ترین ماشین آلات و فن‌آوری روز دنیا از کشور سوئیس تشکیل شد که این ماشین آلات قادر به تولید و بسته‌بندی کیفیت برتر ماکارونی بصورت پیوسته، و  همراه با استانداردهای ملی و بین المللی بود. برند تک ماکارون در مهرماه سال ۱۳۷۷ با تنوع بالغ بر ۵ سال محصول رشته‌ای و ۱۰ محصول فرمی در کشور توزیع شد برند تک ماکارون تولید کننده محصولات غذایی بر پایه و اساس آرد است.

برند تک ماکارون در حال حاضر که بالغ بر ۲۰ سال از تصمیم اولیه کارخانه جهت تاسیس یک برند ایرانی با کمک تجهیزات سوئیس گذشته، شهرت محصولات برند تک ماکارون به سوئیس رسیده این و برند توانسته نام خود را به عنوان برندی جهانی در این کشور ثبت کند.

تک ماکارون در مقابل دیگر رقیبان در عرصه تولید ماکارونی، سه بار به عنوان برند برگزیده مصرف کنندگان داخلی انتخاب شده است و این موفقیت باعث اعتماد به نفس برای رقابت در بازارهای جهانی می‌شود.

از بین ده‌ها کارخانه‌ای که درتمام جهان تولید کننده ماکارونی بودند برند تک ماکارون فناوری شرکت بولر سوئیس و فاوای ایتالیا را انتخاب کرد. این شرکت از ابتدا به جای استفاده از شیوه سنتی از فناوری‌های به روز اروپایی استفاد نمود و هویتی مدرن به دست آورد. شرکتهایی با تکنولوژی منحصربه فرد که مخلوط کن‌های متعدد در پروسه تولید و به عمل آوردن آردهای سمولینا را حذف کرده بودند و شاید استفاده از همین خط تولید به روز بود که سرعت رشد برند تک را شتاب داد. به طوری که در کمتر از ده سال بعد از تولد این کارخانه، تک ماکارون خطوط تولیدش را روزبه روز اضافه می کرد.

برند تک ماکارون در سال ۱۳۸۴ بالغ بر ۲۰۰ تن ظرفیت تولید روزانه داشت.

برند تک ماکارون هرگز نه درگیر مشکلات اقتصادی شکل گرفته شد و نه حتی در درگیری با روزهای جنگ بود و از همان ابتدا با سرمایه‌ای که داشت در ۸۰ کیلومتری شهر تهران کارخانه‌ای راه اندازی کرد و در حال حاضر مساحت این کارخانه بالغ بر ۲۱۰ هزار مترمربع می‌باشداین شرکت نظارتی دقیق بر محصولات خود دارد.

سعید آقاصادقیان مدیر عامل شرکت تک ماکارون بر این اعتقاد است که لوگوی ساده و فانتزی برند تک ماکارون جدا از محصولات متنوع آن باعث ماندگاری آن در اذهان ایرانی شده است. برند تک ماکارون آرد بسته بندی شده و انواع پودر کیک در طعم‌های مختلف هم تولید می‎کند و فقط به تولید ماکارونی و نیازهای داخلی و تولید انواع رنگ و طرح ماکارونی و ابعاد و شکل آن بسنده نکرده است. این شرکت محصولات خود را نه تنها به شهرهای دور و نزدیک ایران که به نقاط دیگری از جهان نیز صادر می‌کند. این روزها ماکارونی پیچی که چشم در چشم مصرف کنندگان نگاه می کند و بسیاری از دست‌ها در قفسه فروشگاه های کوچک و بزرگ را به سمت خود هدایت می کند در تعدد تصاویر و تبلیغات تجاری، یک طراحی ساده و خلاق توانسته نام تک ماکارون را در خاطره سفره های ایرانی ثبت کند. نامی که هرچند عمری طولانی در میان برندهای مواد غذایی نداشته، اما تا این لحظه نامش را به عنوان برند برتر صادرکننده ملی سر زبان‌ها انداخته است
شرکت تک مارون شامل سالن‌های تولید، انبار محصول ، انبار ملزومات و مواد اولیه ، فضاهای اداری و رستوران ، تاسیسات آبرسانی و تغذیه آب، تعمیرگاه‌ها و فضای سبز و درختکاری می‌باشد. سالن‌های شماره ۱ و ۲ تولید ماکارونی شامل ۶ خط پیوسته و کاملا مستقل تولید انواع ماکارونی می باشد و فضای کافی نیز برای طرح های توسعه آینده در نظر گرفته شده است.

اخبار برند

برند تجاریبرند تک ماکارونخرید برند تجاری

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *